pravý český česnek z českého ráje, proded, předobjednávky, skladování, pěstování, česnek od pěstitele

Český česnek z českého ráje

Pěstování a prodej pravého českého česneku v srdci českého ráje. Český česnek má dlouholetou tradici v pěstování na českém území, pojďme společně tuto tradici podpořit. Nabízíme Vám český česnek odrůdy UNIKÁT fialový paličák a jarní nepaličák Japo II, který vlastnoručně pěstujeme s nějvyšší péčí. Věříme, že nízká mechanizace, vysoký podíl pečlivé lidské práce a udžitelný přístup k půdě, vytváří ten nejlepší česnek, který kdy můžete vypěstovat. Proto s půdou pracujeme tak, aby naši potomci převzali půdu v mnohem lepším stavu, než jsme ji převzali my. Živiny půdě dodáváme jen z těch nejlepších zdrojů zeleného hnojení. V celém cyklu pěstování česneku není použito ani sebemenší množství chemie a umělých látek.

skladování česneku

Jak česnek skladovat

Radíme jak česnek optimálně dlouhodoběji skladovat.

Skladování
prodej českého česneku

Předobjednávky

Rezervujte si česnek na rok 2016. Neváhejte si česnek objednat včas, naše zásoby nejsou bezedné.

Objednávky
Demo

Česnek na facebooku

Novinky o českém česneku z českého ráje přímo na facebooku.

Podpořte nás

Lidé kteří tvoří český česnek

Česnek sklízíme ručně, rycími vidlemi, česnek ostříháme, očistíme a roztřídíme. Následně se česnek suší a připravuje k expedici.

pěstitel českého česneku

Vít Brodský


pěstitel česneku

prodej českého česneku

Jan


organizátor

český česnek

Eduard


matematický informatik, filmař

Petr Hanuš - grafika, webesign, tisk

Petr


webdesign, seo, grafika

1. Čas

 • Lépe naplánovat datum sklizně - Začít již v polovině července s ohledem na počasí nebo ihned po zežloutnují ½ listů. Vyvarovat se rozpadu většiny svrchních krycích částí paliček.
 • Správně rozvrhnout etapy sklizně a následného zpracování - Předpokladem je sklizení, ostříhání, dočištění,uložení k sušení, jednoho maximálně dvou řádku děně (nutno vyzkoušet), ve spojení s dopravou a silou jednoho člověka ideální cíl.

2. Udržitelná doprava

 • Dopravovat veškerý materiál tam i zpět pomocí jízdního kola - Dopravu provádět pomocí jízdního kola s přípojným dvojkolovým vozíkem. Odhadem se do vozíku vejde jeden sklizený řádek (40 m ) česneku s natí, hrubě očistěný od půdy. Vyloupanou sadbu převážet namočenou ve vodě, předejde se tím otlučení stroužků a dojde k aktivaci růstové síly.

3. Kontrola plevele

 • Plevele se zbavovat pravidelnou mechanickou cestou - Vzešlý plevel včas mechanicky zlikvidovat v řádku ručně motikou, mezi řádky motorovým rotavátorem s šíří záběru 40 cm. Dvakrát okopat vegetaci, dle letošních zkušeností, nestačí. Na části, která leží ladem ( přesně ½ celkové výměry pole, šíře 7 m, délka ~ 40 m) bude na jaře 2014 vysazeno zelené hnojení ( pohanka), která rychle vzchází a roste, čímž by mělo dojík k výraznému potlačení plevelné vegetace. Pohanka bude 3 měsíce před datumem sadby zaorána ruchadlem.

4. Zvýšení pracovních sil

 • Získat pro tento projekt více lidské síly v období sadby a sklizně - klást vyšší úsilí v osvětě. Získat minimálně 6 lidí, maximálně 12 lidí.
 • Hledat na virtuálních sociálních sítí i mimo ně.
 • Zefektivnění sadbové techniky - pořídit lepší, delší, opticky výraznější, vodící provázek, o který se bude opírat dřevěná šablona s vytyčenou ryskou pro jasnou orientaci v rozmezích mezi sázenými stroužky. Při sadbě využívat sázecí kolík.

5. Zavedení organického hnojení

 • Oproti letošnímu roku, kdy hnojení neproběhlo, zavést tento proces do pravidelných prací.
 • Roztok hnojiva aplikovat postřikem v pravidelných intervalech - Zdrojem organického hnojiva bude tekutý produkt kompostování kalifornskými žížalami, tz. wormtea, žížalý čaj = zdroj fosforu, draslíku a dalších látek. Dále bude použit roztok organické močoviny, která je zdrojem dusíku. Koncentrace roztoku bude ředěna v poměru 1:1:10 (wormtea- močovina- voda). 

6. Experiment

 • Eperiment s mulčem - vyčelnit modelovou výměru vegetace, která se zamulčuje slámou a nebude mechanicky ošetřována proti plevelu a vzniku svrchní půdní krusty, ani v řádcích, ani mezi řádky. Pozorovat chování styčné plochy čeneková nať - mulč v deštivém období. Výsledky testu zpracovat a zveřejnit. 

7. Dokumentace

 • Foto a video dokumentace - provádět pravidelnou fotodokumentaci prací a postupného růstu vegetace. Tvořit video dokumentace s popisem prací, detaily růstu, průběh experimantu.
 • Založit FB prezentaci- stránku projektu a sdílet vývoj.

8. Ostatní cíle

 • Zjistit informace ohledně ekologické registrace pozemku pro Bio certifikaci produktů. Značka regionální výrobek, potravina. 
 • Získat a domluvit partnerství s ochody, restauracemi a spotřebiteli na odběr česnekových výrobků. Šířit využití česnekových květů v gastronomii a alternativním léčitelství.
 • Zvýšit množství produktů v sortimentu - čensek vážený, loupaný česnek, česnek vázaný v copy, česnekové tynktury, česnekové květy.

Ceník

Vekan

250,-

Jarní nepaličák. V objednávkách.

Unikát

250,-

Fialový paličák. V objednávkách.

Napsali o našem česneku

 • Česnek je vynikající, domluva a dodání bezproblémové. Pokud vyjde čas,
  tak zkusím zasadit na zahradu. Vřele doporučuju!

  Blanka Toulová
 • Objednal jsem si pro sebe a své přátele téměř 10 kg česneku
  a musím říct, že jsem maximálně spokojenej.

  Martin Witkowski
 • Výborný česnek, má opravdu sílu podle české tradice!
  Pro dobrou českou kuchyni vysloveně nezbytný! Vřele doporučuji nakoupit na zimu pořádnou zásobu, protože česnek vám upevní zdraví a bude preventivně působit proti nachlazení a chřipce:o))

  Bushka Bryndova
 • Jde vidět, že mají SEO už vychytanější.

  pestujucesnek.cz

Kontaktuje nás

Máte zájem o český česnek v prvotřídní kvalitě?
Jenišovice / Kontaktní formulář
736 212 660

Napište nám:

info@cesnekceskyraj.cz


Facebook


Twitter